Urmas Kruuse: korteriühistute renoveerimine ei tohiks kannatada üürimajade projekti tõttu

Artikli originaal asub siin aadressil / Eesti Reformierakonna fraktsioon – Riigikogu

„Aastateks 2014-2020 oli kortermajade korrastamiseks mõeldud jagada 102 miljonit eurot, kahjuks on vahendid selleks juba otsas. Sellest hoolimata on korteriühistud teinud taotlusi ca 48 miljoni euro ulatuses ja viinud oma kuludega läbi juba ka vajalikud ettevalmistustööd. Valitsus peaks pigem tunnustama ja toetama korteriühistuid, kes on jõudnud läbi raskuste ühisele kokkuleppele ja valmis panustama, et muuta oma elamuid energiasäästlikumaks,“ selgitas Kruuse.

„Riiklik üürimajade projekt on läbi kukkunud ja tegeleb vale probleemiga. Üürielamufondi loomine on kaheldava väärtusega, sest riigi rahaga loodav uus elupind vähendab kohaliku elaniku kinnisvara väärtust ehk põletatakse maksumaksja raha, sest rajatava eluaseme turuväärtus on ehitusväärtusest madalam,“ lisas Kruuse

„Küll aga looks korteriühistute renoveerimine kaasa positiivse efekti. Kui aastas renoveerida korterelamuid kokku 330 miljoni euro väärtuses, looks see hinnanguliselt ca 5600 töökohta, elavdaks majanduskasvu, parandaks hoonete sisekliimat – parema sisekliima tõttu võidaks riik tervisekuludes 186 miljonit eurot aastas ning samuti väheneks inimeste kulutused energia tarbimisele,“ tõi Kruuse näite.

“Tänu aktsiisijamadele kaotame 100 miljonit aastas koos kõikide maksudega, aga renoveerimata majade halva sisekliima tõttu on tervisekahjud, mis jäävad erinevalt maksudest Eestisse, umbes 186 miljonit eurot. Muuhulgas on sellel mõju ka tervelt elatud aastatele,” rõhutas Kruuse reaalse probleemiga tegelemise olulisust.

Lisainfo:
Urmas Kruuse
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige
[email protected]
56279860

Link uudisele: Urmas Kruuse: korteriühistute renoveerimine ei tohiks kannatada üürimajade projekti tõttu