Jürgen Ligi: valitsuse eelarveettepanekus puudub vaade tulevikku

Artikli originaal asub siin aadressil / Eesti Reformierakonna fraktsioon – Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul on valitsuse esitatud eelarveettepanek ambitsioonitu, välja arvatud ambitsioon vahetada raha häälte vastu.

“Esimese strateegilise valikuna tuleb suurendada teadus-arendustegevuse osakaalu SKPs, et saavutada riigipoolne rahastamine 1%-ni aastaks 2020. Samuti on oluline alustada viivitamatult üleminekut ühtsele eestikeelsele haridusele ning alustada seda juba lasteaiast“, sõnas Jürgen Ligi.

„Teiseks tuleb likvideerida ilmselgelt omakasupüüdlikke rahastusi, milleks teeme ettepaneku suunata erakondlike suvaotsustena jagatud kümned miljonid omavalitsuste tasandusfondi, kus regionaalset raha jagatakse reeglipäraselt ja õiglaselt,“ lisas Ligi.

„Sotsiaalpoliitikat tahame muuta eesmärgipärasemaks, milleks teeme ettepaneku tõsta üksi elavate pensionäride, suures vaesuses inimeste toetuse 230 euroni. Oleme Riigikogus algatanud eelnõu selleks, et töötava pensionäri pensionit ei käsitata tuluna maksuvaba tulu suuruse määratlemisel, mis lubab vähendada ka töötava pensionäri kõrgema maksukoormuse uue tulumaksusüsteemi tagajärjel,“ lausus Ligi.

“Valitsuse ambitsioon peab olema kõrgem ka enda vigade paranduses aktsiisipoliitikas. Oleme esitanud eelnõu aktsiiside vähendamiseks, mis arvestades pidevat prognooside vähendamist järskude aktsiisitõusude tagajärjel ning ka äsjast KPMG prognoosi, võimaldab lisamaksulaekumist piirikaubanduse vähendamisest. Samuti teeme ettepaneku peatada vastuolusid täis ja jätkusuutmatud tasuta transpordi- ja riikliku elamuehituse programmid,“ kommenteeris Ligi.

Reformierakonna fraktsiooni esitatud muudatusettepanekutega saab tutvuda SIIN.

Lisainfo:

Jürgen Ligi
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees
[email protected]

Link uudisele: Jürgen Ligi: valitsuse eelarveettepanekus puudub vaade tulevikku