Reformierakondlased tahavad Keskkonnainspektsiooni liita politseiga

Artikli originaal asub siin aadressil / Eesti Reformierakonna fraktsioon – Riigikogu

“Kui on igal juhul soov iseseisev Keskkonnainspektsioon likvideerida, siis on ainus mõistlik lahendus selle liitmine samuti järelvalveasutusena tegutseva Politsei- ja Piirivalveametiga. Ühtlasi annaks see ka sõnumi, et keskkonna vastu suunatud tegusid võetakse Eestis tõsiselt, mitte ei liiguta nende kontrolli lahjendamise teed,” ütles Keit Pentus-Rosimannus. “Valitsusliit tahab lükata keskkonnarikkumise tuvastamise ja kontrolli ametile, mille roll ja töö iseloom on täiesti teistsugune. Nende plaan on sisult sama hea, kui perevägivallale reageerimise ülesanne panna Perekonnaseisuametile.”

Kalle Palling selgitas, et Keskkonnainspektsiooni liitmisega PPAga astutaks ka riigireformis oluline samm edasi. “Mõeldakse oma ministeeriumi “silotorni” piiridest kaugemale ja saavutatakse suurem sünergia. Täna on endiselt nii, et paljudel juhtudel peab lisaks keskkonnainspektorile kaasa kutsuma ka politsei. Meie pakutud samm lõpetaks selle jabura olukorra ja annaks järelvalvele keskkonnas suurema jõu.”

Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamise eelnõud (seaduseelnõu nr 789) hakatakse arutama parlamendi Keskkonnakomisjonis esmaspäeval, 11. veebruaril kell 11. Sama ettepanekut sisaldanud seaduseelnõu kukkus 2018. aasta detsembris Riigikogu kolmandal lugemisel läbi, kuid esitati 2019. aasta jaanuaris uuesti.

Lisainfo
Keit Pentus-Rosimannus
Reformierakonna fraktsioon
[email protected]
6316562

Kalle Palling
Riigikogu Reformierakonna fraktsioon
[email protected]
56639005

Link uudisele: Reformierakondlased tahavad Keskkonnainspektsiooni liita politseiga